Zrychlujeme počítač

Nejčastější příčiny zpomalení počítače:

  • Vir v PC
  • Zanesení Windows registry
  • Obsáhlá historie surfování
  • Příliš mnoho aktivních procesů
  • Příliš mnoho programů

Postup:

Použijeme nějaký program pro vyhledávání virů v počítači. Já osobně používám Aviru AntiVir. Je zdarma a volně ke stažení zde.AviraAntivirPo spuštění programu klikneme na scan system now.AviraAntivir-scanZobrazí se následující tabulka. V případě nalezení nějakého viru ho odstraníme. Prouzkoumání celého počítače může trvat od několika desítek minut až po několik hodin. Záleží na rychlosti a obsazené paměti vašeho počítače. Pozor! Na počítači by měl být nainstalován pouze jeden antivir.


Dále si stáhneme program CCleaner. Ten je taktéž. volně ke stažení zde. Pomůže vám ve zbývajících bodech. CCleanerPo nainstalování CCleaneru klikněte na menu Cleaner v kartách Windows a Applications ponechte defaultní nastavení. Dále klikněte na tlačítko Analyze.


CCleaner - čištěníBěhem několika sekund až minut, záleží na zaplnění počítače, to počítač zanalyzuje a uvidíte, kolik místa bude pravděpodobně uvolněno. Dále klikněte na Run cleaner. Po skončení vám CCleaner oznámí kolik místa bylo uvolněno a jaké soubory byly smazány.

CCleaner - registryDále se přepneme do menu registry. Ponecháme výchozí nastavení a klikneme na Scan for Issues. Vyhledá to zbytečné registry v systému, které poté následně tlačítkem Fix selected issues smažeme. Ještě se nás to dotáže, jestli chceme uložit zálohu registrů které smažeme. Zálohu můžeme uložit, ale je to zbytečné.


CCleaner - mazání registrůDále se vás program bude dotazovat jestli to chcete smazat po jednom registru, nebo všechny najednou. Zvolte Fix All Selected Issues.

CCleaner - procesy Následně se přepneme do menu Tools, kde v kartě Uninstall odinstalujeme programy, které už nepoužíváte. Klikneme na příslušný program, který už nepoužíváme a dále klikneme na Run Uninstaller. Následně se program odinstaluje. Poté se přepneme do karty Startup, kde vypneme nepotřebné programy, které se spouští po zapnutí počítače. Např. icq, nero… Jsou další rady a tipy, jak urychlit chod počítače, ale o tom až v dalším díle.


Vložte komentář k článku

SUper
robilje to jasné a přehledné

Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět