Zatmění

Zatmění

Autor: Stephanie Meyer

Děj:

Třetí díl příběhu o Edwardovi a Belle začíná nešťastnými zmizení lidí a úmrtí v blízkém Seattlu. Nikdo zatím není přesvědčený, že by za to nemohli upíři. Cullenovi jsou o tomto tvrzení zcela ujištěni. A snaží se přijít na to, kdo za tím stojí. Všechno pravděpodobně ukazuje na Viktorii. Upírku, která byla věrná svému druhovi Jamesovi, kterého zabil Edward, protože chtěl zabít Bellu.

A Bella stále odmítá nabídku k sňatku od Edwarda, protože nechce, aby si ostatní mysleli, že je těhotná a shledává jeho nabídku staromódní záležitostí. Navíc je čeká maturita a blíží se také datum její přeměny v upírku. Mezi ní a Jacobem jsou teď zvláštní rozbroje právě kvůli Edwardovi, který se vrátil k Belle. Jacob se jí snaží přesvědčit, aby zůstala člověkem a byla s ním, že ho také miluje. Navíc vlkodlaci se stále rozrůstají a jejich čím dál více, protože situace v Seattlu se nedá kontrolovat.

Cullenovi se bojí, že se do Forks vydají Volturovi, kteří zamíří do Seattlu vyřídit onu situaci a připravují se, že zasáhnou dříve, aby se této možnosti vyhnuli. Vlkodlaci jsou rozhodnutí, že jim pomohou a Edward s Alicí zjistí, že terčem všech novorozených upírů je právě Bella. Viktorie zaútočí na Bellu a Edwarda a bude se je snažit zabít. Její plán jí však Bella překazí a nakonec všechno dobře dopadne. Až na to, že Jacob bude zraněn a Volturovi zamíří do Forks na poslední chvíli po vyhrané bitvě.

Bella souhlasí s tím, že si Edwarda vezme a Alice všechno zařídí. To ničí Jacoba, který utíká pryč, protože ví, že se potom Bella nechá proměnit v upírku.

Autor referátu:AMC


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět