Zabezpečení domu

Snížit riziko vyloupení bytu nebo domu se dá zajistit celkem jednoduše. Stačí si pořídit zabezpečení domu. Většina z lidí si myslí, že zabezpečení ohlídá vaši domácnost pouze proti zlodějům a mnohdy nevěří ani tomu. Ale pomocí dnešních moderních zabezpečení získáte kompletní přehled o tom, co se u vás doma děje, zda uniká doma plyn ze spotřebičů, zda se dům nezaplavuje, nehoří oheň v domácnosti a zkrátka můžete snadno ověřovat, zda u vás doma nehrozí nějaká katastrofa. A samozřejmě snaží se ochránit vás i váš majetek před zloději.

Druhy zabezpečení

Zabezpečit domácnost můžete v několika směrech. Základem je alarm, dále různé detektory otevřených či rozbitých oken, audiodetektory, prostorové detektory, kamerové systémy vnitřní i venkovní (ty domov moc neuchrání, ale pomůžou identifikovat případného pachatele) a spousty dalších senzorů. Také můžete na dálku zapínat a vypínat některé spotřebiče a regulovat vytápění. Další užitečnou funkcí, kterou si můžete objednat je bezpečnostní systém, který vám hlídá pohyb osoby v domácnosti. Hodí se zejména pokud pečujete o staršího či nemocného člověka. Systém neustále sleduje jeho pohyb a pokud se přestane pohybovat (upadne do bezvědomí), tak systém spustí alarm. Součástí může být i bezpečností tlačítko, kterým si může postižená osoba přivolat pomoc.

Alarm

Základní součástí zabezpečení by měl být i alarm. Alarm je propojen na mobil majitele, tudíž v případě poplachu majitel nemovitosti získá rychle přehled o tom, že je něco v nepořádku. Součástí alarmu také může být napojení na Tísňovou linku Jablotron. V případě nutnosti tato tísňová linka přivolá výjezdovou skupinu k ochraně vaší nemovitosti.


Zabezpečení domu rozhodně nezabrání, aby vás zloději nenavštívili, avšak může nezvané hosty díky spuštěnému poplachu zahnat rychle zpět a vás a výjezdovou skupinu upozornit, že je něco v nepořádku.


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět