Stmívání – Twilight

Stmívání – Twilight

Autorka: Stephanie Meyer

Děj:

Sedmnáctiletá Isabella Swan se má odstěhovat do Forks za svým otcem. Její matka odjíždí s přítelem Philem za prací a ona jí nechce dělat přítěž. Volí tedy pro ni trochu bolestnější alternativu v podobě odchodu do snad nejdeštivějšího města v Americe.

Na člověka, co nemá rád déšť, si vede první dny celkem dobře. Stává se postupně novou atrakcí v beztak nudném městě. Potkává mnoho lidí, s kterými se trochu spřátelí. Jessiku, jež chce Mike Newtona, který se pokouší získat Bellu a další podobné huberťáky. Na druhou stranu jsou tu i lidé, kteří nejsou moc rádi, že tu je. Jedním z nich je Edward Cullen. Úžasný a zároveň naprosto nepřístupná bytost, která se svým zjevem doslova provokuje k výroku dokonalý. Bella zjišťuje, že jí přitahuje více, než by měl. Avšak Edward se k ní chová ze začátku s opovržením. Jeho důvody jsou oprávněné. Je monstrum. Upír.

Jenže vítězství ducha nad hmotou napomůže Edwardovi k tomu, aby s Bellou trávil čas, i když doslova prahne po její krvi jako po jeho nejlepší dávce heroinu. Jejich zalíbení nebere konce a postupem času si ji oblíbí i jeho rodina kromě krásné Rosalie, která má obavy o to, že někdo odhalí, kdo ve skutečnosti jsou. Bella se seznámí s celou jeho vegetariánskou rodinou, která nesaje lidskou krev, včetně Rosalie, Emmetta, Alice, Jaspera, Carlishe a Esme.

Šťastné trvání jejich dní však je u konce s příchodem upírů z jiné smečky, kteří loví klasicky lidi. Bella se zalíbí jejich hlavnímu vůdci smečka stopeři Jamesovi. Ten si nedá pokoj, dokud Bellu nechytí. Edward nechce dopustit, aby Belle bylo ublíženo, a na poslední chvíli jí pomůže. Musí pít její krev, což pro něj není nejsnadnější úkol, ale podaří se mu jí zachránit. Jenže Bella sama ví, že už bez Edwarda nedokáže žít a ptooz se rozhodne se nechat proměnit v upírku.

Autor referátu: AMC


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět