Šest důvodů, proč si pořídit kontaktní čočky

Šest důvodů, proč si pořídit kontaktní čočky

1. Kontaktní čočky jsou v odborných kruzích žhavé téma. Nespočet vědeckých týmů právě nyní pracuje na vylepšování, dobrušování a dotahování všech potřebných vlastností čoček tak, aby i ti nejzatvrzelejší příznivci brýlí uznali, která zraková pomůcka je dnes nejpohodlnější.

Celé týmy se předhánějí, aby právě vám dodali ty nejlepší čočky.

2. Moderní čočky vám na rozdíl od brýlí nikdy nepřekáží. Sportujete? Hrajete si s malými dětmi? Chcete nosit sluneční brýle? S čočkami zapomenete, že máte jakoukoliv zrakovou vadu, svou oční pomůcku na rozdíl od brýlí nevnímáte a nemusíte se strachovat, že se vám rozbijí. S moderními čočkami můžete i plavat v moři či bazénu. Nemlží se, když přecházíte ze zimy do tepla, nemusíte je čistit, když zaprší, jako brýle.

3. Při výběru čoček se budete cítit jako na veletrhu. Nebudete již muset vybírat zboží, které vám z nabídky nejvíce sedí. Vy si vyberete čočky, které vám přesně sedí. Kontaktní čočky se zajímavě dělí už na tvrdé – ty vám mohou například nahradit poškozený přirozený tvar oční rohovky – a měkké. Ty jemně přilnou k vašemu oku a skrze sebe propustí valnou většinu kyslíku až k vaší rohovce.

Další příjemné překvapení se skrývá v údajích o délce nošení čoček. Můžete si totiž zvolit mezi jednodenními čočkami, které ráno nasadíte a večer se jich „zbavíte“, týdenními, měsíčními a to není vše. Dnes máte možnost sáhnout i po čtvrtletních, či dokonce ročních čočkách a odeslat tak starosti o svůj zrak jedním rozhodnutím na dlouhou dobu pryč ze svého života.

4. Čočky jsou již schopné kvalitně korigovat – v mnohých případech účinněji než brýle – většinu klasických zrakových vad. Například multifokální čočky se s klidem postarají o presbyopii – zhoršené vidění zapříčiněné ztrátou elasticity oční čočky – která přichází s věkem u většiny lidí.

Po čočkách můžete sáhnout i v případě, že trpíte – ať silnou, či slabou – krátkozrakostí, nebo dalekozrakostí, astigmatismem, či vyklenutím rohovky.

5. Vysoká dostupnost. Není problém sehnat kvalitní kontaktní čočky v Praze, Ostravě, Brně a v dalších větších městech a samozřejmě také hlavně přes internet. Navštivte například e-shop www.vasecocky.cz, který se na kontaktní čočky specializuje.

6. Estetická funkce čoček je nepopiratelná. Ať už vám jen čistě vadí mít na nose brýle, či si přejete změnit barvu vlastních očí a třeba ani nemáte oční vadu, kontaktní čočky vám pomohou.


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět