Rozbřesk

Rozbřesk

Autor: Stephanie Meyer

Děj:

Poslední a závěrečný díl celé tetralogie Stmívání začíná svatbou Belly a Edwarda, na kterou dorazí i opožděně Jacob, aby naposledy viděl Bellu s tlukoucím srdcem. Bohužel se opět rozkmotří, protože se Bella s Jacobem budou bavit o jejích skutečných líbánkách s Edwardem, což Jacob nemůže přenést přes srdce.

Po celé svatbě se vydává Bella s Edwardem na svatební cestu, kde Bella otěhotní. Edward nevěděl, že je to vůbec možné. Ale jakmile se vrací, všichni vidí, že je to pro ní životně nebezpečné a že ji to zabíjí. Edward se jí snažit pomoci, ale je pozdě, protože za ní stojí Rosalie a Esmé. Jacob se navrací a zjišťuje, že je Bella v jiném stavu, který pro ni není zrovna moc prospěšný. Plod se dere ven a Bella umírá. To však nechce Edward připustit a proto jí po celém těle nechá proudit upíří jed. Proměna byla nakonec úspěšná a z belly je mladá, hladová upírka. Jejich malé dítě, které je holčička Renesmé, má však velké problémy s růstem a také s vlkodlaky. Jacob se do ní totiž otiskl, což Bella nemůže přenést přes srdce, a proto po něm vyjede. Nakonec se nic tak hrozného nestane.

Avšak Volturovi se blíží. Jedna z nešťastných náhod tomu napomohla, protože mají milnou informaci o Renesmé, která má být nebezpečným nesmrtelným dítětem. Volturovi se však jen a pouze snaží zničit Cullenovi, což se jim nepovede, protože Bella má úžasnou vlastnost zaštítit všechny proti nadpřirozeným darům všech nebezpečných Volturových. Všechno končí dobře, protože Volturovi se bojí přesily a Belly. Odcházejí tedy bez bitvy. A Renesmé je zachráněna.

Autor referátu:AMC


Vložte komentář k článku

TerezaSuper

Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět