Přestavba LPG

Přestavba auta na LPG

Proč si vůbec nechat přestavět auto na LPG? Přece zejména proto, že výrazně ušetříte, prodloužíte tím životnost vašeho motoru, sníží se hlučnost vašeho vozidla a také budete více šetřit životní prostředí. A jaké jsou další výhody? Můžete stále jezdit na benzín, anebo na plyn. Při naplnění obou nádrží (jak benzínové, tak na plyn) máte daleko větší dojezd na jedno natankování Cena přestavby LPG se pohybuje zhruba od 13 000 Kč do 40 000 Kč. Na přesnou cenu je třeba se domluvit s odborníku, kteří se nejlépe vyznají v oboru.

Jaké jsou nevýhody přestavby LPG?

Rozhodně je to cena pořízení, dále malinkaté snížení výkonu motoru (udává se asi o 5%) a nakonec zvýšená spotřeba paliva asi o 10%. Musíte si k tomuto také vyřídit povolení. Nakonec se Vám i určitě zmenší zavazadlový prostor, ale je možné nádrž na plyn umístit i do oblasti rezervního kola.

A co to vlastně LPG je?

Jedná se o zkapalněný propan butan, který se může spalovat v benzinových motorech. Tento plyn je vedlejší produkt při frakční destilaci ropy. Jeho norma je stejná všude po celé Evropě, proto se nemusíte bát vyjet do zahraničí.

A alespoň přibližná návratnost investice do přestavby auta na LPG?

Za předpokladu, že je cena benzínu cca 37 Kč za litr a cena LPG cca 20 Kč za litr, při započtení zvýšení spotřeby paliva o 10% a snížení výkonu 5%. při průměrné spotřebě 7 l/100 km, se spálí benzín za 259 Kč. Za to na LPG se spálí sice 8,05 litr, ale za to s celkovou cenou 161 Kč. To je rozdíl 1Kč/1km! A pro návratnost investice přestavby na LPG, která maximálně dosáhne 40 000 Kč (ve většině případů méně) stačí najezdit pouze 40 000 km. Poté už auto začne šetřit. A s každým najetým kilometrem ušetříte jednu korunu oproti benzínu.


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět