Pracovní oděvy

Ne každý oděv se hodí na vešekerou práci. Je oblečení, které se pro práci hodí a které se pro danou práci nehodí. Určitě pro práci venku budete potřebovat nepromokavé oblečení, zato v továrně tuto vlastnost nevyužijete. Pokud budete pracujete jako tesař, tak potřebujete oděv se spoustou kapes a poutek, aby jste vždy měli metr a tužku po ruce. Ne však prodavačky, ty by se spoustou kapes vypadaly jako Krteček. Pracovní oděvy se vyrábí z velmi kvalitních materiálů, pokud je třeba jsou namáhané části ještě zesíleny či jinak vyztuženy.

Bezpečnost především

Nejdůležitější je především bezpečnost. Jestliže budete zametat silnice, určitě vám budou takové kapsy ničemu. Potřebujete být hlavně vidět. Proto musíte mít oděv s výstražnou barvou (oranžová, žlutá) a především s reflexními pruhy. Chemici naopak raději sáhnou po oděvu (plášti) a rukavicích, které je dobře ochrání před případným kontaktem s nebezpečnými látkami.

Styl firmy

Ať už jste drobný živnostník, nebo řídíte firmu, tak vzhled vás či vašich pracovníků je faktorem, který svědčí o povaze vaší firmy. Vy či vaši zaměstnanci budete působit mnohem přesvědčivěji a profesionálněji, pokud budete práci vykonávat v pracovních stejnokrojích. Zvláště tehdy pokud často pracujete u zákazníků. Zároveň si můžete rozšiřovat povědomí o vaší firmě, pokud budete mít na oblečení logo vaší firmy.

Příslušenství

Důležitou součástí pracovních oděvů jsou i doplňky – obuv, helmy, brýle rukavice. Opět se vyrábí velmi kvalitně i velmi nekvalitně. Důležité však je nešetřit na penězích. Kvalitní bota stojí více, než levné nahrážky. Ale zato vydrží mnohem déle a také pomůže zlepšit pracovní výkon. Kupříkladu v létě kvalitní pracovní boty jsou prodyšné, takže nemáte pocit, jako by jste měli nohy v sauně. Dále mohou boty být nepromokavé, podrážky protiskluzové, zkrátka takové boty, jaké potřebujete. Stejně tak je to i s ostatníma pracovníma doplňkama. Takové rukavice je také dobré velmi dobře vybírat. Třeba při štípání dřeva potřebujete rukavice, které nebudou klouzat, aby se sekera nesmekla a neskončila jinde než mimo špalek.


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět