Nový Měsíc

Nový Měsíc

Autor: Stephanie Meyer

Děj:

Příběh začíná ve Forks, kdy Bella slaví osmnácté narozeniny a nešťastnou náhodou se řízne o balicí papír od prstu. Jasper, který vidí krev, okamžitě neudrží své choutky po její krvi a zaútočí. Edward nechce, aby se Belle cokoliv stalo a proto ji začne chránit. Srazí ji ke straně a Bella se pořeže ještě víc.

Bohužel tento malý incident nekončí jinak než, že si Edward vyčítá fakt, že Bellu dostal opět do nebezpečí. Rozhodne se proto odejít z Forks a zanechat Bellu na pospas bolesti, problémům a jejímu osudu. Bella nevnímá čas kolem a začne ho vnímat, až když jí její otec řekne, že odjíždí pryč z Forks. To se jí však vůbec nelíbí a opět se pokouší navázat kontakt se svými starými přáteli. Najde cestu i k Jacobovi, který má také své tajemství. Jako by se rány minulosti Belly začaly znovu zahojovat díky Jacobovi. A poté, co se ve Forks objeví upír z Jamesovi smečky, se jí Jacob začne vzdalovat. Bella neví, co je špatně a snaží se na to přijít. Až zjistí, že je Jacob vlkodlak.

Při jednom ze svých pokusů, jak vyzkoušet adrenalinové sporty, aby se přiblížila k Edwardovi, skočí Bella z útesu a Alice si bude myslet, že je mrtvá, protože ji zachrání Jacob, kterého Alice nemůže vidět. Rosalie to však řekne Edwardovi a ten se rozhodne skončit se svým upířím životem, protože si myslí, že už nemá cenu žít, když tu není Bella. Alice vidí jeho rozhodnutí a odjíždí s Bellou do Itálie, kde sídlí nejmocnější upíři Volturovi.

Edwarda zachrání na poslední chvíli, když Alice řekne, že Bella bude proměněna v upírku. Alice, Edward a Bella odjíždí zpět do Forks, kde na Bellu čeká rozzuřený Charlie a smutný Jacob. Edward dá Belle jednu podmínku, aby ji proměnil v upírku, musí si ho vzít.

Autor referátu: AMC


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět