Naděje umírá poslední

Halina Birenbaumova – Naděje umírá poslední

Tak vzhledem k tomu, že se blížil konec měsíce, což znamená odevzdat další knížku na čtenářský deník za měsíc březen, tak jsem zavítala do naší městské knihovny a vybírala nějakou vhodnou knížku. Narazila jsem na mnoho poutavých a zajímavých příběhů, ale nakonec jsem si vybrala knížku od autorky Haliny Birenbaumové – Naděje umírá poslední (nakladatelství Jota).

Příběh této knihy je skutečný a opravdu se udál, což mě přilákalo ke čtení. Autorka zde celkem podrobně a poutavě líčí a popisuje své pocity při pobývání v koncentračních táborech anebo ve varšavském ghettu. Kniha je psána tak, že Vás upoutá a vy ji musíte dočíst a zjistit, jak vše vlastně dopadlo.

Knížka líčí osudy desetileté Haliny (tedy právě autorky) za vypuknutí 2. Světové války. Její příběh není zrovna veselý, ale je pravdivý. Na začátku války žila s rodiči bratry ve Varšavě, později se museli přestěhovat do ghetta a ještě později do bunkru. Nakonec byla převezena do koncentračních táborů. Většina jejích příbuzných se konce války nedočkala, avšak ona všechnu tu hrůzu přežila. Jiným se bohužel nepoštěstilo …

Knížku si můžete pořídit od 210 -275 Kč anebo zapůjčit ve Vaší knihovně. Určitě doporučuji!

Podobné tituly:

Halina Birenbaumová – Naděje umírá poslední

Ingrid Steiner – Gashi: Ve službách diktátora

Stephanie Williamsová: Olžin příběh

- Všechny tito tituly jsem četla a mohu vřele doporučit. Postupně Vám je tu ráda představím.

Autor: Martina


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět