Lochneská příšera

Tato příšera se má údajně nacházet na Severu Skotska Loch Ness. Po něm taky dostala název Lochneská příšera (neboli Nessie). Jezero má délku cca 40 km a hloubku kolem 300 m. První zprávy o Lochneské příšeře sahají až do Středověku a to přesně do roku 565. První fotografie Nessie pořídil Hugho Gray. Fotografie rozpoutala celosvětovou mánii o této příšeře, když byla později označena za podvrh, jelikož byla dosti nezřetelná. Ale možná právě od této fotografie se odvíjí popis Nessie. Malá hlava na 3 metrů dlouhém krku, trup s dvěma hrby a ocas. Celé tělo údajně měří 13 m.


Podařilo se příšeru natočit i na několik kamer, z nichž nejslavnější záběry pořídil Tim Dinsdale v roce 1960. Tyto záběry byly prohlášeny za opravdové. Tento záběr rozpoutal opravdovou loveckou horečku. Při různých akcích byl zaznamenám i kontakt sonarem, bohužel nebyl dosti jasný. Od té doby se už žádný kontakt se zvířetem velikosti Lochnes nepodařil. Je možné, že příšera se schovává v některé z jezerních proláklin či jeskyni.


Někteří zoologové jsou toho názoru, že se může jednat o potomky druhohorního ještěra, který zůstal uvíznut v jezeře (dříve bylo jezero tunely propojeno s mořem) a přežil dodnes. Údajně má také několik ještěrů přežívat někde v Africe, ale tomu už se nevěnuje tak velká mediální pozornost.


Vložte komentář k článku

HavlováMyslíte si že by jakýkoliv tvor žil to tak dlouho to je nemožné
fabioje dobra
co nevimhaf
aníí K:nechtela bych potkat
nikolamislimže kdybi bistejí vifotili tak bi bila už dávno chycená
EduardPro Nikola: Zdrž se komentářů a vrať se radši zpět do školy!!! Náno, hloupá!!!
Kamilapro Eduarda: Myslím, že tohle už ve škole nezachrání, to je vrozené:-) fakt mazec!!!

Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět