Recenze knihy Hana Brody: Hanin kufřík

Recenze knihy Hana Brody: Hanin kufřík

Tuto knihu nám doporučila naše dějepisářka, abychom si utvořili obrázek, jaké to bylo žít za války v koncentračním táboře. Kniha mě opravdu zaujala. Mám v plánu si ji pořídit i v angličtině. Myslím, že stojí za to si ji přečíst.

Děj se odehrává v novém Městě na Moravě, kde žila židovská rodina Bradyových. Po deportaci rodičů zůstaly sourozenci Hanka a Jiří sami. Přestěhovali se tedy k příbuzným, ovšem ne na dlouho. Pár týdnů na to byli odvezeni do terezínského ghetta. Tam je rozdělili.

Malá, teprve desetiletá Hanka, z toho byla velmi smutná. Nejprve přišla o maminku a o tatínka a teď ještě o bratra. Našla si pár kamarádů, ale byla na dně. Nevěděla co má od toho očekávat. Starší Jiří nakonec válku přežil a utekl do Kanady, kde nyní pracuje jako podnikatel. O své sestře už bohužel nic neslyšel.

Tento příběh zaujal i zakladatelku tokijského centra Tuniko Išioka a tak začala po Haně pátrat. Nejdříve získala kufřík, kde byla Hana podepsána a později se zkontaktovala s Jiřím, který ji popsal příběh malé Hany.

Kniha, která je přeložena do více než dvaceti jazyků, je doplněna mnoha kopiemi Haniných obrázků z koncentračních táborů.

Dokonce má být v 20. září česká premiéra filmu o Haně. Knihu můžete koupit v knihkupectví nebo v e-shopech za 130 – 160 Kč.

Podobné tituly:

Halina Birenbaumová – Naděje umírá poslední

Ingrid Steiner – Gashi: Ve službách diktátora

Stephanie Williamsová: Olžin příběh

Autor: Martina


Vložte komentář k článku

KláraVe škole sme si četli jako společnou četbu knihu Hanin kufřík.

Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět