Jak ovládnout svůj čas?

Jak ovládnout svůj čas?

Škola, práce, povinnosti doma, kamarádi, fotbalový zápas, zájmy… Není toho málo a občas je celkem obtížné všechno stihnout. Ale stačí jen pár vychytaných rad:

Napsat si seznam

Asi to zní divně, ale je opravdu ten nejsnazší způsob, jak si svůj program naplánovat. Na plánování je ideální diář, kam si rovnou můžete zapsat kdy a kde se co bude dít, ale postačí i kalendář nebo poznámky v mobilu či iPodu.

Seznam věcí si piš od těch nejtěžších a nejnáročnějších, protože ty obvykle zaberou nejvíce času, až po ty jednoduché a banální, které jsou hned hotové.

Omezit zbytečnosti

Kolik času strávíš denně na sociálních sítích, jako je Facebook, Twitter nebo Myspace? Nebo sezením televize, i když nic zajímavého nedávají? Schválně, zkus to někdy změřit :) Věř mi, nebude to málo.

Drž se heslem: Nejdřív práce, potom zábava. Takže nejdřív povinnosti doma nebo úkoly do školy a potom televize a počítač.

Pravidelný úklid

Já osobně jsem byla hrozný bordelář a věčně jsem něco hledala. Teď už je to lepší, i když občas taky zapomenu vysypat koš, utřít prach atd. Však to znáte.

Jak ale si ulehčit a zpříjemnit tuto „dřinu“? Opět postačí napsat si seznam, dělat vše průběžně a zapojit do úklidu i Vaše spolubydlící - přece jenom ve dvou jde všechno lépe ;) a pokud si např. k žehlení pustíte oblíbený seriál v televizi nebo písničku v radiu, půjde Vám to ještě rychleji.

Neoddalovat povinnosti

Pořád jen věci oddaluješ a říkáš si, že to v pohodě zvládneš a stihneš zítra nebo pozítří? Jenže není ta práce nebo úkol vlastně v klidu zvládnutelný? Pusť se do něj raději hned a zítra alespoň budeš mít čas pro rodinu nebo kamarády.

Autor: Martina


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět