iNeBe - Informační nebezpečí

Tentokráte vám představím nový projekt iNeBe neboli informační nebezpečí. Jedná se o projekt, který má knihovníky, informační pracovníky a zejména ostatní lidi seznámit s bezpečností na internetu.

Zá úkol si tento web dal, seznámit vás se všemi druhy internetového nebezpečí. S kyberšikanou, hrozbami na sociálních sítích, finančními podvody na internetu a spoustou dalších nebezpečí. Naleznete zde mnoho článků a příběhů ze života i smyšlených, kde názorně poznáte veškeré nebezpečí na internetu, které, ač si myslíte, že se vás netýká, se vás velmi často dotýká přímo.

Jestliže nerozumíte některým pojmům, se kterými se na internetu, nebo v ostatních mediích setkáváte, tak je zde přehledný seznam pojmů seřazených podle abecedy z internetového nebezpečí. Pokud vás to více zajímá, tak se také dočtěte více o prevenci před kyberšikanou i před nebezpečím vůbec. A víte kterým stránkám se vyvarovat při brouzdání internetem, jaká data nikde nezveřejňovat? Pokud ne, tak také navštivte tento web.

Naleznete i zde nějaké online hry s touto tématikou, které můžou hrát i vaše děti. Tyto hry mohou sloužit i jaké vzdělávací. Naleznete i zde spoustu knih, filmů a videí s tématikou informačního nebezpečí. Nakonec pokud jste knihovník či knihovna, tak máte možnost si projít e-learning, kde vás seznámí se všemi hrozbami. Po projití získá vaše knihovna nálepku Knihovna proškolená v oblastni informační bezpečnosti. Navíc můžete materiály projektu iNeBe využít pro své další přednášky či semináře ve vaší knihovně. Neváhejte a nenechejte zneužít své údaje. Pomozte také informovat své blízké a ostatní, co tolik nerozumí internetovému nebezpečí a pošlete jim odkaz na projekt iNeBe.


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět