Defragmentace disku počítače

Defragmentace disku

Defragmentace disku je nedílnou součástí zrychlování počítače. Jedná se o proces přeogranizace dat na disku. Výsledkem je urychlení a zefektivnění chodu počítače. Defragmentace nám vytvoří souvislé uložení souborů na disku. Rozdíl před defragmentací počítače a po defragmentaci počítače poznáte pouze ve výkonu.

Defragmentace disku Pro defragmentaci disku budeme potřebovat defragmentační software. Windows už v základu poskytuje vlastní nástroje, ale jsou daleko lepší programy, které jsou zdarma a přesto jsou výkonnější. Stáhneme si zdarma program Defraggler zde. Nainstalujeme a program spustíme. Poté program spustíme. Na obrazovce pod bodem 1. si vybereme disk, který chceme defragmentovat. Poté kliknetě na tlačítko analyzovat. Proběhne analýza disku, která může trvat až několik minut. Zobrazí se nám výsledky analýzy. Poté už jen klikneme na tlačítko defragmentovat. Tím spustíme samotnou defragmentaci disku.

Délka defragmentace počítače může být různá. Záleží na velikosti zaplněného místa, rychlosti počítače a doby od uplynutí poslední defragmentace. Pohybuje se standardně v rozmezí půl hodiny až několika hodin. Doporučuji provádět defragmentaci počítače jedenkrát měsíčně. Defragmentovat můžete i USB flashky, paměťové karty do mobilních telefonů atp. Výhodou tohoto programu také je, že můžete defragmentovat pouze vámi vybrané soubory.


Vložte komentář k článku

SALA Jaroslav
JirkaV tomto článku nesouhlasím s pár body. Za prvé píšete, že existuje plno jiných, lepších programů k defragmenatci, než to co má Win zabudované v sobě samotném. Je pravdou, že programů k defragmenatci je plno, ale rozhodně nejsou lepší, resp. lépe nedefragmentují, pouze se vyznačují svými funkcemi, které ale bývají mnohdy zbytečnými. Defragmentovat počítač dokáže nejlépe utilita, jenž je součástí Windows, stejně všechny jiné, placené, nebo neplacené programy využívají Windowsácké algoritmy, proč tedy za to platit? A za druhé je naprostý nesmysl defragmentovat počítač jednou denně. Pokud máte přehled alespoň o tom, co znamená význam "fragment", tak byste sem nenapsal/a tento nesmyslný nzor. Jak často se má, nemá pevný disk fragmentovat záleží na tom, jak moc počítač využíváme, jak moc pracujeme se soubory a fotkami. Každodennímu uživateli stačí bohatě defragmentovat disk (nejčastěji ten, co jen na něm uložen Win) jednou měsíčně a to stejně moc nepozná ve výkonu počítače žádný rozdíl, ten by byl patrný až po daleko delší době od poslední defragmentace.
adminDíky za názor. Ano asi určitě máte pravdu s těmi programy, jen mi prostě přijdou free programy daleko přehlednější (je to můj vlastní názor ... neuváděl jsem, že máte používat placené programy)), jinak v článku jsem uvedl, že defragmentaci by měl běžný uživatel provádět jedenkrát měsíčně, stejně jako vy uvádíte ve svém komentáři. Nikde jsem neuvedl jedenkrát denně - to by byl opravdový nesmysl. Díky za pochopení
zuzka
Honza" Defragmentovat počítač dokáže nejlépe utilita, jenž je součástí Windows" - nesmysl, vyzkoušeno.
Josef Cupák

Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět