Co se děje v naší zemi v této době?

Poslední dobou vidím v televizi, slyším z rádia, čtu v novinách či různě na internetu různé korupční aféry, politické skandály a však to znáte všechno sami. Přímo úměrně se v médiích objevuje nesouhlas našich občanů. Stále zavrhují všechny reformy, stěžují si, chtějí odvolat vládu, ale vše se většinou někde objeví pouze v hospodách či někde pod článkama v diskuzi. Dále mě zaráží jak v posledních měsících stoupají preference dvou politických stran KSČM A ČSSD.

Samozřejmě také mě vadí stav dnešní vlády, ale uvědomuji si, že se musí šetřit a to se tahle vláda snaží dělat. Nesouhlasím s jejich úplatkářstvím, morálkou, chtěl bych jinou vládu, ale kdyby se teď k moci dostala ČSSD, tak by všechny dobré reformy zase zrušili a opět by se peníze jenom rozdávaly. Ale takhle to dlouhodobě nepůjde, musíme si vzít příklad z Řecka. Takže kdyby jste se mě někdo zeptali, zda chci vyměnit vládu, tak odpovím NE! Volím menší zlo a necháme tuto vládu, alespoň do té doby než se objeví něco nového, ale ne strana jako VV. Dále s čím nesouhlasím je, že většina lidí nesouhlasí s aktuální politickou situací, ale to je tak vše! Sami nikdy nenavrhnou lepší řešení. Proto bych sám rád navrhl několik bodů, které by snad mohli pomoci. Napište mi do komentářů, co si o tom myslíte.

  • 1) Progresivní daň
  • 2) Snížení platů politiků, nastavení maximální možné hranice vládních odměn
  • 3) Lepší systém veřejných zakázek
  • 4) Zveřejnit hlasování politiků – mám přece právo vědět jestli můj volený zástupce bojuje - hlasuje za to, co hlásal ve svém předvolebním programu
  • 5) Zvýšení minimální mzdy
  • 6) Nastavení maximální úroku pro půjčky (je to sice lidská blbost si půjčovat když je úrok více jak 50% procent ba i víc, ale někteří lidé si stejně půjčí, tak ať to aspoň zarazí stát)

Napadlo by mě toho určitě i více, ale o tom se můžu zmínit v dalším článku. Prosím zanechejte mi nějaký komentář


Vložte komentář k článku

Josef SýkoraTak určitě s Vámi souhlasím. Je to hrozné, co se děje, ale na druhou stránku dobré. Pokuď mi tedy rozumíte. Akorát tršičku nesouhlasím s bodem 5, ale to je tak vše. :)

Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět