Zaklínač 3: Divoký Hon

Geralt z Rivie se vrací již ve třetím pokračování skvělé fantasy ságy Zaklínač, tentokráte s podtitulem Wild Hunt, tedy Divoký hon. 2. díl byl kritikou velmi chválený, sklízel devítková i desítková hodnocení, přičemž si získal mnoho nových fanoušků a většinu herního obecenstva donutil si přečíst knižní podobu hry. CD Projekt Red chce tento veleúspěch zopakovat znovu, přinést hráčům neopakovatelný zážitek a také čestně uzavřít ságu o zaklínači.

Hlavním hrdinou tohoto dějově zaměřeného počinu bude na počátku zmiňovaný lovec příšer Geralt z Rivie. Herní obecenstvo bylo takřka zděšeno, když ho mělo možnost poprvé zahlédnout buďto na fotografiích nebo v traileru. Vousatý, šedivý a celkově staře vypadající Geralt ale rozhodně do starého železa nepatří, jak sám předvedl v CGI traileru, ba naopak, neboť je stále tím obratným a pověstným šedým vlkem. Vývojáři slibují, že toto není zaklínačova konečná podoba, nám by však vůbec nevadilo, kdyby takto vypadal.

Divoký hon má být závěrem ságy o zaklínači. Čeká nás strhující a dospělý příběh se spoustou zvratů, politických intrik a rasových narážek, tak jak jsme na to zvyklí již od 2. dílu. Děj se bude odehrávat těsně po konci druhého dílu, přičemž nás hra zavede do starých známých lokací, ale i do zbrusu nových, jako je třeba země zvaná No Man´s Land, aneb země nikoho. Svět bude od začátku volně přístupný a jeho projetí na hřbetu koně zabere něco kolem 45 minut. Oproti minulému dílu nabídne 35x větší rozlohu, zatímco v porovnání se Skyrimem bude větší o jednu pětinu. CD Projekt RED ovšem chce, aby byl svět živý a uvěřitelný, proto se lidé v něm budou chovat úplně přirozeně.

Zaklínač 3: Divoký hon obsáhne rovnou tři roviny příběhu. Ta první bude na vás, protože vy si ji budete určovat svými vlastními činy. Do ní jsou započteny plnění vedlejších questů, lovení příšer a jiné vedlejší činnosti. 2. linie se týká komplexnějších činností, jako je například záchrana vesnic a další seriózní činnosti, přičemž tuto rovinu budeme moci opomíjet, ovšem postupem času pocítíme její následky. 3. linie obsáhne Geraltovy osobní problémy, přičemž jeho největší zátěží bude najít svoji starou lásku.

Jak jste si již mohli všimnout, Zaklinač 3 se bude soustředit hlavně na příběhovou linku. Není divu, když vývojáři sdělili, že pokud budete hrát hru bez plnění vedlejších úkolů, můžete hru dokončit zhruba za 50 hodin. Herní doba se ale může v budnoucnu změnit, jelikož vývojáři plánují dodatečný obsah pro Zaklínače poskytovat zdarma.

Vylepšení se také dočkal i systém boje, který vývojáři upravili kvůli nedokonalostem z 2. dílu. Rozhodně stojí za zmínku možnost zaútočit na konkrétní část těla protivníka, a to ve zpomaleném čase. Samozřejmě nebude chybět uhýbání před meči nepřátel nebo jinými hrozbami.

Zaklínač 3 také potěší i zbavením neoblíbené DRM, která má chránit hru proti pirátům, jež si chtějí hru nelegálně stáhnout. CD Projekt RED tuto novinku potvrdil v rozhovoru pro Kotaku:"Snažíme se DRM zbavit," řekl Szczesnik. "Jestli chce někdo hru nelegálně stáhnout, nakonec to stejně udělá." Adam Badowski k tomu dodává: "Což je samozřejmě špatné. Ale s tím už nic neuděláte."

Zaklínač 3 rozhodně vypadá jako úžasná hra, na kterou se tady v redakci nemůžeme dočkat, bohužel budeme muset čekat ještě poměrně dlouho, jelikož hra vyjde v roce 2014 na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Autor: Jakub Vonšák


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět