Rady pro začátečníky na internetu

Rady pro začátečníky na internetu

Mnoho z Vás je na internetu jako doma, ale jsou mezi námi i tací, kteří s internetem teprve začínají. A pro ty tu mám pár tipů a rad:

Proč se vůbec připojit?

Myslím, že není potřeba zdůrazňovat, že počítačové sítě se dnes velmi rychle rozvíjí. Jednou z příčin je určitě to, že potřeba komunikovat je jednou ze základních potřeb člověka.

Na internetu získáte také mnoho informací a názorů z různých oblastí a témat, proto je velkým přínosem zejména pro studenty nebo pracující.

Díky svým vysokým přenosovým rychlostem doslova spojuje kontinenty a zkracuje vzdálenosti mezi lidmi.

Výhody internetu

Mezi klady určitě patří již zmíněná rychlost a také dostupnost. Internet dnes vlastní většina domácností, firem, škol, úřadů a jiných institucí.

Na internetu můžete sledovat pořady, které jste nezastihli v TV, legálně stahovat oblíbené songy, hrát hry, číst recenze a názory na elektroniku nebo jiné věci, koukat na online filmy a seriály, nakupovat online, psát SMS zdarma, volat přes službu Skype atd.

Je toho mnoho a dalo by se říct, že na internetu můžete téměř všechno.

Nevýhody internetu

Mezi nevýhody určitě patří to, že na počítač nebo konkrétně na internet se může postupem času vytvořit nemalá závislost, která se musí léčit. Zvláště dnešní mládež u internetu prosedí mnoho času, který by mohl být využit mnohem rozumněji. Dále potom různé zdravotní problémy – např. se zády nebo se zrakem.

Autor: Martina


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět