Poskytněte svůj PC pro věděcké účely

Pomožte vědcům odhalit lék na rakovinu, malárii, či podobné nemoci, na které zatím lidstvo nemá lék. Nebo jim pomožte s výzkumem termojaderné fůze, která by lidtsvu zajistila dostatek čisté elektřiny bez dopadu na životní prostředí. Či pokud věříte na život jinde ve vesmíru, tak ho můžete pomoci dokázat, či jen pomožte se zkoumáním vesmíru.

Jak se můžete do těchto a spousty dalších výzkumů zapojit? Bohužel asi většina z nás není dostatečně chytrá na to, aby vyřešila nějaký z těchto problému. Přesto je zde způsob, jak se zapojit do výzkumů. Většina výzkumů totiž vyžaduje složité testování a na to jsou potřeba nejlépe superpočítače. Avšak všechny výzkumy, zejména humanitární, nejsou podporovány státy, či institucemi, a tak nůžete přispět svou troškou do mlýna. Připojte svůj počítač do celosvětové sítě počítačů a společně s ostatními uživateli vytvořte jeden superpočítač. Není to nic těžkého ze stránek českého týmu si stáhněte výpočetního klienta (klepnutím sem). Poté ho nainstalujete na počítač, spustíte, vyberete si na kterém projektu se chcete podílet, zaregistrujete se a to je vše. Ve chvílích kdy není váš počítač vytížen si program začne stahova data a spouštět výpočty. Pokud opět začnete pracovat na PC, tak svoji činnost přeruší až do doby, kdy bude opět počítač méně vytížen. Na obrázku níže si můžete prohlédnout výpočetní program.

Obrázek programu, pomocí kterého můžete pomáhat vědcům

Výpočetního klienta můžete provozovat na Windowsu i Linuxu. Nemusíte mít ani žádný dobrý počítač. Pojede to téměř na každém stroji a lidstvo nám bude určitě vděčno. Třeba pomůžete zachránit spousty lidských životů díky nalezenému léku na rakovinu.


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět