Jak tisknout levně anebo domácí plnění tiskárny

Jak levně tisknout aneb kde sehnat levný inkoust do tiskárny

Také doma tisknete spoustu věcí a nemáte rádi neúnosně vysokou cenu za tisk? To stejné mě trápilo mnoho let, cena tisku mě doma vždy vyšla na cca 1Kč na 1 stránku a jelikož jsem toho tiskl spoustu, tak jsem několikrát do roka musel kupovat nové cartidge do tiskárny a jejich cena se pohybovala, ať už byly repasované, či originální, kolem 400 Kč. Pak jsem jednou narazil v nějaké diskuzi na to jak doma naplnit cartidge a že cena s tímto klesne až o polovinu. Tak jsem se rozhodl to vyzkoušet i doma. Dlouho jsem hledal nějaký levný inkoust, jelikož i inkousty jsou celkem drahé. Nakonec jsem narazil na internetový obchod Printmarket, který prodává kancelářské potřeby a hlavně inkousty a nové cartidge. Inkoust prodává za 90 Kč za 100 ml! To je přibližně při průměrném obsahu jedné cartidge 5 ml zhruba 20 cartidge! Ve finále když počítám různé ztráty atp. tak mě to vyšlo asi na 15 naplnění, ale i to je pořád dost! Si to spočítejte sami 15 kazet to je cca 4 000 Kč. Zato takto vás to vyjde na pouhých 130 Kč! Dále co je potřeba započítat je, že inkoust musíte plnit do cartidge a ty také nevydrží věčně. Mně průměrně vydrží cca 7 naplnění, poté už je tisk špatný, možná by pomohlo delší vypláchnutí v lihu, ale to mě přijde zbytečné, vždyť mám přece doma ještě velkou spoustu prázdných cartidge z doby, kdy jsem je kupoval pouze na jedno použití.

Dále uvedu návod jak plnit cartidge do tiskárny HP F4180. Tiskárna obsahuje cartige HP 21 nebo HP 54 (černý inkoust) a pro barevný tisk HP 22 a HP 57. Návody na plnění jiných cartidge vám pravděpodobně zašle společně objednávkou inkoustu.

Takže co všechno budeme potřebovat k naplněný tiskárny levným inkoustem?

Levný inkoust viz obchod
Starou cartidge – čím novější tím lepší, je v tryskách méně zaschlého inkoustu Nejlépe refill kit – na první plnění jsem si koupil soupravu refill kit, ta obsahuje trochu inkoustu, injekční stříkačky pro plněný, odsávací nádobu, dá se obejít i bez této soupravy, ale je lepší si ji pro první plnění koupit a poté už jenom dokupovat inkoust a plnit pomocí této soupravy.

tisk levně
A teď k samotnému postupu plnění levným inkoustem

1. Nasajeme do injekční stříkačky cca 5 ml inkoustů
tisk levně 2. Sloupněte z cartidge papírovou pásku a zasuňte ji cca 2 cm hluboko do otvoru injekční stříkačku. Otvor vyberte buď podle toho, že už je špinavý od barvy, nebo když napíšete již zmíněnému prodejci, tak vám určitě zašle návod pro plnění přesného typu cartidge.
tisk levně 3. Jemným tlakem inkoust vtlačte do cartidge. Poté stříkačku vytáhněte.
tisk levně 4. Pokud jste s cartidge dlouho netiskli, tak ji vložte do odsávací nádoby a vysajte trochu inkoustu. Pozor! Poté chvíli poteče inkoust z cartidge, proto ji musíte otřít papírovým kapesníkem. Pokud jste s cartidge normálně tiskly, tak můžete tento krok vynechat.
tisk levně 5. Poté nalepte opět pásku na horní stranu cartidge.
tisk levně 6. Vložte cartidge do tiskárny a zkuste něco vytisknout. Pokud je tisk špatný zkuste pomocí softwaru od HP vyčistit tiskové hlavy. Popř. odsát inkoust z trysek (hlavně v případě, že jste inkoust neodsávaly), pokud nemáte čím inkoust odsát, zkuste dát cartidge na delší dobu do lihu, nebo pokud vám prodejce zašle speciální čistící roztok, ten by měl trysky vyčistit.
tisk levně tisk levně

Důležité rady před začátkem plnění

V případě plnění barevných cartidge nezaměnit otvory jednotlivých barev!
Inkoust jde špatně umýt, takže pozor na zašpinění. Jinak inkoust jde vyčistit lihem.
V případě zašpinění tiskových hlav je omyjte lihem.
Raději moc nemakejte na měděné kontakty na cartidge
Ne všechny typy tiskáren jdou plnit. Ale pokud mohu doporučit kupte si inkoustovou tiskárnu od firmy Hewlett-Packard. Tam pokud vím jdou plnit všechny typy inkoustouvých tiskáren
Pokud si s něčím nevíte rady, tak mi napište, napište do komentářů, popř.kontaktujte tento obchod. Určitě vám rádi poradí.
Pokud byl pro vás tento článek užitečný, tak přidejte prosím komentář.


Vložte komentář k článku

KamčaSuper návod, zkoušel jsem doma taky plnit a tiskne to skvěle! Konečně něco ušetřím za tisk
Jana Kubísková Váš návod je fakt super děkuji moc.
AlenaSuper návod, díky!
TerezaMockrát děkuji za tento návod! Nevěřila jsem, že ještě někdy budu doma tisknout. Konečně mi tiskárna vedle počítače nestojí jen tak a tisknutí je levnější než kdekoliv jinde. Děkuji!
Antonín JakubecDobrý den,právě jsem si přečetl Váš návod na plnění,chtěl bych se zeptat já doma plním nebo se o to pokouším už delší dobu někdy s úspěchem a někdy mě může trefit šlak,naplním,stříkačkou,pro každou barvu mám zvlášť, vložím a neustále se mi tam na tiskárně zobrazuje nekompabilní tiskové kazety a neustále bliká kontrolka ,dělám s tím vše možné , přes čištění , zarovnávání a je to prd platné ,pak se to zas na nějakou dobu chytne a jde to ,taky se mi nechce kupovat drahé náplně ,to víte je mi 67 důchodce si nemůže moc vyskakovat,něco dělám asi špatně ale co .Poraďte díky. Antonín.
adminDobrý den, chtěl bych se zeptat, jakou máte tiskárnu? Tiskne vám pouze špatně barevně? Nebo i pouze černý tisk je špatný?
Antonín JakubecZdravím,mám HP Photosmart C 440 series,jinak čená tiskne zdá se dobře na mormální nastavení tisku ,barevná tikne ale je to dosti do červena. Já už toho teď tolik netisknu ,ale jde mě o to proč když naplním některou náplň ,že to neustále na displeji na tiskárně ,nekompatibilní kazety. Nechám tiskárnu vypnutou a za čas se k tomu vrátím a po zapnutí to normálně na displeji naskočí , vytisknu stránku a opět tam naskočí ten nápis nekompatibilní tiskové kazety . Pokud Vás tedy něco napadne tak dejte vědět. Díky. Jakubec.
KarlaDobrý večer, zdravím Vás a jsem moc ráda, že jsem objevila tyto stránky: Reaguji na článek pana Jakubce mám ten samy problém, tiskárna ukazuje nekompatibilní kazety. A mám ještě jeden problém zničeho nic začla tiskárna moc rachotit, netiskla,ale už tiskne jen před tiskem moc rachotí. Poradíte mi?

Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět