OpenOffice

Pokud jste zakoupili nový nebo použitý počítač, popř. Jestliže jste si přeinstalovávali PC, tak se vám bude určitě hodit seznam programů, které by jste si měli nainstalovat do PC.

Hned v prvním článku uvedu kancelářský program Open office, je obdobou microsoft office. Jeho největší předností je, že je zdarma a to i pro podnikatelské účely. Samozřejmě v něm stejně jako v microsoft office naleznete Word – zde přejmenovaný na Writer, Excel – Calc, Powerpoint – Impress a několik dalších programů – Bse, Draw, Math.

Samozřejmě, že se programy open office liší od microsoft office, ale v základu jsou stejné. Navíc open office podporuje velkou spoustu formátů a mezi nimi i microsoft formáty – doc, xls atp. Navíc pokud máte doma nainstalovanou verzi microsoft office 2003, tak těžko otevřete nové formáty vytvořené v microsoft office novějších vydání. Ale v open offïce je bez problémů otevřete! Proto je dobré pokudmáte starší verzi microsof office si nainstalovat i open office a pak už vás žádný formát souborů nezastaví!

Zdarma stáhnout a vyzkoušet můžete zde Stažení OpenOffice zdarma


Vložte komentář k článku


Vaše jméno:
Váš komentář:
Napište číslici pět